ESET

Chcete se bezpečně připojit na internet pomocí telefonu, notebooku nebo tabletu a jednoduše ochránit firemní síť? Nakupujte a používejte online bankovnictví bez obav, ESET Vás ochrání.

    

Technologie ESET

 

Exploit Blocker

Má v popisu práce chránit často zneužívané aplikace jako jsou internetové prohlížeče, čtečky PDF, poštovní klienti nebo MS Office. Sleduje chování procesů a hledá podezřelou aktivitu, která je pro exploity typická. Podezřelé chování se zanalyzuje a případná hrozba je ihned zablokována.

 

Vulnerability Shield

Tato funkce je rozšířením schopností firewallu a zlepšuje detekci běžných zranitelností v síti.

 

LiveGrid

Jde o pokročilý systém, který sbírá podezřelé soubory se souhlasem uživatelů z celého světa a posílá je do virové laboratoře ESET. Specialisté došlý vzorek analyzují, a pokud jde o malware, pak ho zařadí do nejbližší aktualizace virové databáze. Když se kontroluje spustitelný soubor nebo archiv, nejprve se porovná jeho hash tag s databází povolených nebo zakázaných souborů (blacklist / whitelist).

 

Anti-Phishing

Tato technologie chrání počítač před pokusy získat Vaše citlivé informace, jako jsou hesla, bankovní data nebo údaje o kreditních kartách. Při připojování na stránku se zkontroluje její URL, a pokud se nachází na seznamu phishing stránek, pak se spojení přeruší a zobrazí se upozornění.

 

Pokročilá heuristika

Je schopná detekovat neznámý škodlivý kód pomocí emulace. Jádro pomáhá odhalit triky s anti-emulací, které jsou u tvůrců malware velice populární.

 

ESET ThreatSense

Používá několik typů detekce škodlivého kódu (objekty, procesy, URL atd.). Od hash kontroly po takzvané generické signatury založené na DNA, což jsou komplexní definice chování škodlivého kódu a jeho charakteristiky.

 

Léčení

V případě malwarové infekce je pro vyčištění počítače důležité smazat infikované soubory. V některých případech, kdy například malware změnil nastavení operačního systému nebo když virus nakazil přímo uživatelské soubory, není smazání souborů žádoucí. Uživatel by ztratil důležitá data nebo by se počítač stal nefunkčním.

 

Zpracování škodlivého kódu

Vzorek se nejprve zpracuje a potom jej analyzují týmy odborníků na škodlivý kód. Ti rozhodnou, zda je vzorek škodlivý a případně vytvoří detekční algoritmy.

 

 

Pokud máte otázky nebo potřebujete informace, jsme tu pro Vás.

GrossoCom, s. r. o.

Jarní 898/50
614 00 Brno

Spojte se s námi
+420 517 370 042
+420 721 672 440


IČ 29190509
DIČ CZ29190509

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.