Windows 8.1

 

Se stal užitečnějším především pro uživatele s klávesnicí a myší.

 

 Startování a plocha

Windows 8.1 rovnou poznají, jestli mají k dispozici dotykový displej nebo ne. Podle toho se nastartují do nového rozhraní, nebo na starou plochu.

 

 Vypínací „křížek“ u aplikace

I zde se dostalo nového vylepšení v podobě horní lišty. Ta nově obsahuje, známe ikony s podtržítkem a křížkem. Objeví se, když najedete k hornímu okraji obrazovky a zde také najdeme symbol aplikace a její název.

 

 Přepínaní aplikací do prostředí desktopu

Aplikace se nově mohou objevit na pracovní liště, kde o nich bude mít uživatel stále přehled. (v nastavení je tuto funkci možné vypnout).

 

 Desktopová lišta v aplikacích

I v novém rozhraní „Metro“ přibyla nástrojová lišta. Zobrazí se ve spuštěné aplikaci, když najedete na spodní část obrazovky.

 

 Kontextové menu aplikací

Zajímavé je doplnění dlaždic o kontextové menu, které se otevře kliknutím pravým tlačítkem myši na konkrétní dlaždici. Zde si ji vyberete z pěti položek, které vyběhnou v kontextovém menu.

 

 Hledání a vypnutí je hned po ruce

Na obrazovce s dlaždicemi je nově vyhledávací tlačítko a symbol napájení, s jehož pomocí lze snadno přejít k rozbalovací nabídce pro vypnutí, uspání nebo restart systému. Obě možnosti jsou hned vedle ikonky s identifikací uživatele.

 

 Integrovaný obchod

Je více integrován do systému s aplikacemi obchod. Je k němu přímo vstup na nástrojové liště a také lze ve vyhledávání přímo najít aplikace z obchodu.

Pokud máte otázky nebo potřebujete informace, jsme tu pro Vás.

GrossoCom, s. r. o.

Jarní 898/50
614 00 Brno

Spojte se s námi
+420 517 370 042
+420 721 672 440


IČ 29190509
DIČ CZ29190509

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.