Virtualizace

Využití virtualizačních nástrojů přináší vyšší efektivitu IT infrastruktury, jiné možnosti ochrany dat a zcela nové možnosti v oblasti zajištění kontinuity práce. 

Řešení virtualizace lze realizovat prostřednictvím několika platforem jako je: VMware, Citrix, Microsoft. Každá platforma svým způsobem umožňuje kromě vytváření virtuálních serverů Windows/Linux realizovat řadu high-availability technik (HA) a podporovat rychlou obnovu po závadě (DRS). Často jsou využívána tzv. server-based řešení virtualizace uživatelských aplikací, které realizujeme v prostředí Microsoft Terminal Services a Citrix XenApp. Díky této technologii je možné zpřístupnit libovolné podnikové aplikace pracující ve Windows prostředí široké škále klientů (včetně handheldů) a to i při vzdáleném připojení přes velmi pomalé linky (řádu desítek kbps/uživatele).

Nejnovějším trendem virtualizace je pak centrální distribuce virtualizovaných klientských operačních systémů a aplikací na koncové stanice opět  prostřednictvím technologií jako je Citrix XenDesktop, VMware View nebo Microsoft VDI. Díky těmto technologiím je možné centralizovat správu a zabezpečnit oblast celého operačního prostředí koncových stanic.

Každá z uvedených technologií má své výhody a nevýhody, vždy záleží na konkrétních podmínkách IT infrastruktur jednotlivých zákazníků.

 

Vždy usilujeme o vytvoření vizualizované flexibilní a dynamické infrastruktury s nízkým TCO a co nejlepší dostupností.

 

 

Více informací na stránkách výrobců jednotlivých filozofií:

Virtualizace zvyšuje efektivní využití dnešního výkonného hardwaru, usnadňuje správu, zvyšuje dostupnost, zkracuje čas obnovy po závadě a šetří cenný čas uživatelů i správců.

Pokud máte otázky nebo potřebujete informace, jsme tu pro Vás.

GrossoCom, s. r. o.

Jarní 898/50
614 00 Brno

Spojte se s námi
+420 517 370 042
+420 721 672 440


IČ 29190509
DIČ CZ29190509

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.