Zálohování dat

 

Volba vhodné technologie závisí na několika faktorech, jako je:

  • množství zálohovaných dat
  • zda jsou zálohovaná data na více místech
  • tipy zálohovaných souborů
  • požadovaný komfort zálohování

 

Dodáváme komplexní řešení zálohování, archivace a obnovy dat a to i v heterogenním prostředí (Microsoft, Unix). V případě jednodušších potřeb zálohování dat se jedná zejména o páskové mechaniky LTO, avšak obvyklé podnikové potřeby vedou stále častěji na systémy s automatickou výměnou pásek v jedné či více mechanikách (autoloader, pásková knihovna). V oblasti výkonu a kapacit není naše nabídka prakticky omezená – dodáváme i řešení s paralelním zápisem na páskové pole (RAIT) s rychlostí záznamu mnoha set GB/h a páskové knihovny s kapacitami až 100 TB.

Nedílnou součástí řešení zálohování je softwarové řešení celého procesu, kde používáme ověřené a špičkové produkty jako je ARCserve Backup společnosti CA nebo NetVault®: Backup společnosti BakBone. Obě námi používané platformy pro zálohování dovolují zálohovat otevřené soubory, databáze i poštovní systémy,                                                         řeší otázku rychlé obnovy po fatální závadě (Disaster Recovery) i širokou škálu manipulací s různými médii.

Řešení disková a pásková je možno používat jak samostatně, tak v kombinaci, která bývá označována zkratkou D2D2T (Disk to Disk to Tape), kdy se data nejprve zálohují na diskový prostor do tzv. virtuální knihovny, původní aplikace může dále pracovat a data z virtuální knihovny je pak možno přesunout na pomalejší páskové zařízení. Pásková jednotka či knihovna může být s výhodou připojena k tomuto zálohovacímu serveru, který může sloužit i několika aplikačním serverům, zálohování pak tyto servery hardwarově ani softwarově nezatěžuje.

Potřeby dlouhodobé archivace dat lze řešit robotizovanými knihovnami s médii CD-R, DVD+/-R/RW, i Blue-Ray a LTO WORM, které při velmi nízké ceně za GB dovolují velmi kompaktním a nesmazatelným způsobem archivovat datové objemy až TB.

 

Více technických informací na stránkách jednotlivých výrobců:

Ke správnému systému zálohování nestačí jen vlastnit zálohovací mechaniku a pravidelně v ní střídat pásky, na které se automaticky provádí záloha. Je nutné přidat ještě další krok, musíme pravidelně kontrolovat, zda zapsaná data dokážeme i přečíst!

Pokud máte otázky nebo potřebujete informace, jsme tu pro Vás.

GrossoCom, s. r. o.

Jarní 898/50
614 00 Brno

Spojte se s námi
+420 517 370 042
+420 721 672 440


IČ 29190509
DIČ CZ29190509

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.